За винахід нового енергоефективного кондиціонера заплатять $1 млн. Конкурс Global Cooling Prize
Оголошено конкурс проектів Global Cooling Prize з призовим фондом в 3 млн доларів за робочу модель принципово нового побутового кондиціонера.
По мірі розповсюдження глобального потепління все більше людей прагнуть обзавестися кондиціонерами, щоб зробити атмосферу своїх квартир прохолодніше і комфортніше. На нинішньому етапі розвитку технологій це означає, що кількісне збільшення техніки, призначеної для вирішення проблеми, тільки посилює її, так як працюють від електромережі кондиціонери стають причиною виснаження здатності природи до відновлення. Конкурс Global Cooling Prize з призовим фондом 3 млн доларів має на меті пошук найбільш екологічно ефективних способів кондиціонування.
Конкурс проходить за підтримки уряду Індії, але амбасадором, тобто впізнаваним обличчям проекту став британський мільярдер Річард Бренсон. У числі партнерів виступають також Інститут Роккі-Маунтинга, Conservation X Labs, Університет CEPT, Альянс за Енергоефективну Економіку (AEEE) і багато інших.
За оцінками організаторів конкурсу, зараз у світі працює близько 1.2 мільярдів кондиціонерів, максимальна ефективність яких досягає лише 14% від теоретичної продуктивності (для порівняння, діодні лампи працюють з ККД до 89%). Ще 3.3 мільярда кондиціонерів будуть встановлені в будинках до 2050 року, тобто це ринок, за який дійсно варто поборотися. Тим не менш, для підвищення ефективності техніки робиться недостатньо, тому що виробники зацікавлені у зниженні вартості моделей роздрібного продажу, але не в здешевленні їх довгострокової експлуатації та зниження впливу на екологію за рахунок більшої енергетичної ефективності.
Участникам конкурса сформулирована задача: создать кондиционер, пригодный для установки в уже эксплуатируемых домах и оказывающий в пять раз меньшее негативное влияние на окружающую среду по сравнению с базовым образцом, и при этом имеющий розничную цену не более чем в два раза выше, чем этот образец. Новая система кондиционирования должна потреблять не больше 700 Вт/ч электричества и использовать (если это необходимо) не более 14 литров воды в день при максимальных пользовательских настройках. Крім того, в таких пристроях не повинні бути використані холодоагенти, що руйнують озоновий шар, а також рідкісні, дорогі матеріали з великим вуглецевим слідом.
Конкурс был открыт для подателей заявок в начале этого месяца с предварительным дедлайном, установленным на июнь 2019 года. К этому времени участникам необходимо будет представить первоначальные концепции. Затем, к августу, им нужно будет представить подробное описание технологии, и 10 финалистов получат 200 000 долларов США для создания рабочих прототипов к ноябрю. Финальный победитель конкурса получит 1 миллион долларов в декабре 2020 года.
Более подробно ознакомиться с условиями конкурса можно на сайте Global Cooling Prize.
- Декарбонізація сектора опалення: теплові насоси як важливий елемент енерготранзиціїЕнергетичний перехід (енерготранзиція) неминучий, а відновлювані джерела енергії є ключем до сталого та незалежного енергопостачання. Проте досягти його без інновацій і конкретних зусиль не вийдеПовна версія новини
- Принципи планів економічного відновлення УкраїниСім принципів планів відновлення України визначено в документі від НГО, який був підтриманий експертами аналітичного центру DiXi Group в рамках проекту «Підтримка декарбонізації української економіки через розробку нових моделей фінансування через використання боргові зобов’язання».Повна версія новини