4 Міф про кондиціонер
Міф перший. Кондиціонер - колпортер бактерій і вірусів.
Прихильники цієї теорії люблять звертати увагу на один приклад. Дескати, колись були зареєстровані випадки хвороби офісних працівників легіонельлезом, тобто « болізою легіонерів», яка часто закінчується смертю. У поширенні інфекційніх бактерій легіонелл прийнято вважати кондиціонерами.
Дійсно, таке траплялося. Правда, 50 років тому. Але то були лише чутки. Жоден лікар чи науковець так і не зміг встановити прямий зв’язок між консиціонуванням та інфекційним захворюванням.
Боїтися повторення сумних подій у наш час аж ніяк не варто. Справа в тому, що температура випаровування в звичайних сльозах коливається в межах 0-5 градусів. А для розмноження легіонелл необхідні зовсім інші умови. Температура води повинна становити приблизно 35-40 градусів.
Більше того, у спліт-системах, що виходять з кінця 90-х років і досі конденсат не застоюється і досить швидко виводиться назовні. Отже, немає сприятливого середовища для росту бактерій. Гіпотетично сприятливі умови для розмноження легіонелл могли спостерігатися тільки у системах, що діють за принципом центрального кондиціювання. Однак ця техніка вже довгий час існувала і поступилася місцем абсолютному кліматичному обладнанню.
Міф другий. Кондиціонери протипоказані алергікам.
Інша раса схожа на судження. Якові системи кондиціювання розносять пил, пилок та інші крихітні частинки. Якась частка істини тут є. Якщо встановити блок спліт-системи прямо над шафою або при близькості до кімнатних рослин, то потік повітря буде « забирати » з собою різні нашарування і субстанції. Це лише показує, що було проігноровано рекомендацію про правильний монтажу обладнання. Жоден майстер, який поважає себе, не пропонує поставити блок прямо на шафу.
Крім того, більшість сучасних спліт-систем вміє не тільки охолоджувати повітря, але й очищувати цього. Для цього пристрій комплектується спеціальними фільтрами. Це дає можливість правильно змонтувати кондиціонер, не тільки не завдаючи шкоди алергіці, але й сприяти здоров’ю тих, хто живе.
Міф третій. Люди, які встановили кондиціонер у себе в квартирі, хворіють частіше, ніж інші.
Паличка о двох кінцях. Так, якщо помилитися з місцем розташування спліт-системи або моноблоку, можна поставити під загрозу своє здоров'я. Але це стосується всіх побутових електричних приладів.
Дійсно, хто з нас прийде до голови доторкнути розжарений качюг або засувати голову в морозильник? Але якщо блоки спліт-системи встановлено правильно, а струмені повітря спрямовані в сторону людини, то про яку хворобу може йти мова?
Крім того, не слід нехтувати також людськими факторами. Якщо власник кондиціонера, приходячи жарким ілюпським днем у квартиру, відразу вмикає агрегат, який виставає температуру у 16 градусів, то які можуть бути претензії до самого приладу? Саме в цьому випадку винні ті, хто не дотримується основних правил використання пристроїв, які прописані в технічній документації.
Або інший приклад. Існують моделі кондиціонерів з функцією осушення повітря. Це може знадобитися спекотним літом, але навіть шкідливо взимку, коли вологість у приміщенні досить низька. Таким чином, якщо людина, яка включила спліт-систему взимку в режим осушення, з часом відчуватиме нездужання і занепад сил, винен в цьому вона повинна саме себе, а не агрегат. Врешті-решт, апарат лише виконує волю власника. А вибір роботи визначає сам господар.
Міф четвертий. Фреон, на якому працюють кондиціонери, дуже небезпечний для здоров'я.
Перш ніж відповісти на це запитання, виділіть трохи часу на теорію. Фреон - холоднокровне паливо для спліт-систем. Він з’єднує фтористий водень з хлороуглеводами. Формула перших фреонів, розроблена ще в середині 20 століття, була недосконарена. Ці речовини негативно впливали на зовнішній атмосферний шар, а отже, і на саму людину, оскільки підсилювали ультрафіолетове випромінювання.
Але негативні досвіди були враховані. Хладагенти нового покоління (наприклад, R410 або R32) абсолютно нешкідливі як для озонового шару, так і для людини.
Підсумок. Швидкий кондиціонер - це пристрій або Інструмент, який використовує людина. І якщо він приносить не користь, а шкоду, то перш за все слід переконатися, що його правильно встановлено і правильно використовують! А втім, ці прилади на даний час мають багато корисних властивостей і рис, які допомагають людям зробити своє життя комфортнішим. Тож сміливо купуйте кондиціонер і будьте на здоров’я!
- Фреони R32 та R410A: який краще вибрати для вашого кондиціонера?При виборі кондиціонера одним з ключових факторів є тип холодоагенту або фреону, що використовується. Останнім часом фреон R32 став все більш популярним у кондиціонерній індустрії, витісняючи найпоширеніший R410A. У цій статті ми розглянемо переваги фреону R32 у порівнянні з R410A та пояснимо, чому він є найкращим вибором для вашого кондиціонера.Повна версія статті
- У чому різниця між інверторним та неінверторним кондиціонером для користувача?Інверторний та неінверторний кондиціонери розрізняються у способі регулювання потужності роботи компресора та підтримання заданої температури в приміщенні. Основні переваги інверторних кондиціонерів: - більш стабільне та комфортне підтримання температури в приміщенні; - економія енергії та більш ефективне використання ресурсів; - більш тиха робота; - Довговічність та збільшений ресурс роботи.Повна версія статті