Для чого потрібні зволожувачі повітря
Для чого потрібні зволожувачі повітря?
Міщанам щодня доводиться вдихати «повітряну суміш», яка не витримує жодної критики, яка багата на пил, автомобільні вихлопи, викиди промислових підприємств і містить до того ж безліч мікроорганізмів. Шкідливість пилу не викликає сумніву не тільки у астматиків, а й у абсолютно здорових людей. Для багатьох і квітковий пилок не кращий - найсильніший алерген, що викликає набряк дихальних шляхів, нежить, прядіння в носі та горлі.
А вируси та бактериї можуть спричинити різні хвороби. У комплексі з іншими екологічними проблемами «забруднений» повітря руйнує імунну систему і викликає цілий букет хронічних захворювань. Дослідження показують, що присутність в атмосфері «небажаних» компонентів залежить від вологості. Підвищений вміст вологи сприяє випалюванню зважених мікрочастинок. І навпаки, у сухому кліматі пив «коштує». Недарма після дощу повітря стає свіжим, чистим і в буквальному розумінні промиванням.
Для людини оптимальна відносна вологість повітря знаходиться в межах 40-60%. ТТоді він почувається комфортно. При вмісті вологи в атмосфері менше 40% навіть у абсолютно здорових людей з'являються сонливість, розсіяність, сухість шкіри та слизових рота та носа, погіршується загальне самопочуття. Імовірність підхопити респіраторну інфекцію у приміщенні із сухим повітрям набагато вища, ніж у мороз на вулиці. До речі, шкіра людини на 70% складається із води. Внаслідок обмінних процесів вона втрачає близько півлітра вологи протягом доби, а в зимовий час – до літра. У будь-якому жіночому журналі Ви знайдете масу порад, як заповнити втрату рідини, позбутися сухості шкіри, запобігти появі зморшок і продовжити молодість шкіри. Але всі ці креми, лосьйони та маски борються лише зі слідством, а не з причиною. Адже досить збільшити вологість повітря в квартирі, і втрати вологи суттєво скоротяться. А сьогодні для цього використовуються спеціальні кліматичні прилади — зволожувачі повітря.
В основі роботи парових приладів лежить кип'ятіння. Воду випаровують два занурені в неї електроди. Поки вони знаходяться в рідині, в електричному ланцюзі тече струм, а отже, відбувається нагрівання та випаровування. Безпека експлуатації закладена у самій конструкції зволожувача: електричний струм тече лише за наявності рідини. При повному випаровуванні води вода розмикається, і прилад автоматично відключається. Підключити шнур живлення можна лише до приладу у зібраному стані, коли оголені електроди недоступні для рук. З зрозумілих причин парові моделі не рекомендують встановлювати в дитячій кімнаті: все-таки пар досить гарячий - 50-60 градусів. Зате ці прилади чудово підходять для інгаляцій та ароматерапії та позбавлять Вас необхідності сидіти під рушником над чайником. Достатньо помістити кілька крапель ароматної олії в спеціальний «носик» на корпусі зволожувача, сісти в безпосередній близькості від установки, і Ви вдихатимете лікувальні пари. У дитячій спальні рекомендують встановлювати традиційні та ультразвукові прилади, а також кліматичні комплекси.
Традиційні прилади ґрунтуються на ефекті природного «холодного» випаровування. Воду заливають у бачки, їх тече в піддон, звідки потрапляє на спеціальні випарні елементи. Вбудований вентилятор проганяє повітря через випарник і таким чином зволожує атмосферу. Найпростіші зволожувачі працюють на змінних паперових касетах з антибактеріальним просоченням, які розраховані в середньому на 2-3 місяці роботи. Вода просочує папір, піднімаючись знизу нагору, як по капілярах. У більш дорогих установках випарник має пластикові диски з поверхнею, що адсорбує, які, обертаючись, як млин, збирають на себе краплі вологи з піддона. Боротьбу з мікроорганізмами та бактеріями у таких приладах ведуть розташовані у піддоні електроди.
«Холодне» випаровування — процес, що саморегулюється: відносна вологість може досягти при цьому лише певного значення для даної температури. За високих температур інтенсивність випаровування зростає. Тому щоб підвищити продуктивність традиційного зволожувача, можна поставити його поблизу джерела тепла. Разом із зволоженням такі системи природно очищають повітря. По-перше, пил та бруд накопичуються в касеті випарника. По-друге, висока вологість сприяє випаданню зважених у повітрі мікрочастинок на поверхнях стін та підлоги. Приблизно такий ефект досягається після вологого прибирання в приміщенні. В ультразвукових системах зволоження використано цікавий фізичний ефект. Вода з бачка подається на пластину, що вібрує з високою частотою, де розщеплюється в найдрібніші бризки. Мікроскопічні краплі фонтанують над пластиною і утворюють хмару, крізь яку вентилятор проганяє зовнішнє повітря. Простіше кажучи, ультразвуковий зволожувач дозволяє генерувати туман у домашніх умовах.
Пари, що випускаються, тільки на вигляд здаються гарячими, на перевірку вони холодні і вологі, а також абсолютно безпечні для здоров'я великих і маленьких. Прилад оснащений вбудованим гігростатом, що дозволяє регулювати рівень вологості, що «виробляється». При природному і «гарячому» випаровуванні в повітря потрапляє тільки чиста вода, а ультразвуковий прилад розпорошує рідину з усіма домішками, що містяться в ній. Використання жорсткої води призводить до того, що згодом у приміщенні, де працює ультразвуковий зволожувач, на підлозі, меблях та листі кімнатних рослин з'являється білий наліт. Відповідно, і дихаємо ми тим самим. Щоб цього уникнути, найкраще використовувати дистильовану воду.
А ось в ультразвукових приладах цю проблему вже вирішено: вони мають вбудований фільтр. Іонообмінна смола пом'якшує тверду воду, завдяки чому зволожувач можна заправляти навіть з-під крана. Такий картридж служить 3-4 місяці. На сьогоднішній день ультразвуковий спосіб зволоження є найбільш ефективним. Прилади, що працюють на цьому принципі, відрізняються високою продуктивністю та мінімальним рівнем шуму. Кліматичні комплекси поєднують у собі функції очищення, зволоження та додаткової ароматизації повітря. Система зволоження повітря у кліматичному комплексі аналогічна описаним вище традиційним приладам. Вентилятор проганяє повітря через випарник - пористу паперову касету з антибактеріальним просоченням, що вбирає воду з піддону в міру її випаровування. Якщо звичайний зволожувач лише частково промиває повітря, створюючи ефект вологого прибирання, то кліматичний комплекс проводить у приміщенні триступеневе очищення атмосфери.
По-перше, повітря проникає в установку через спеціальні протиалергенні HEPA-фільтри. Там осідає пил, мікрочастинки та пилок рослин. Потім його проганяють через випарник з антибактеріальним просоченням, де гинуть мікроорганізми, що пройшли крізь HEPA-бар'єр. Тут повітря збагачується парами вологи.
І, нарешті, очищений і зволожений він проходить через вугільний фільтр, який поглинає неприємні запахи і, зокрема, ефективно видаляє їдкий тютюновий дим. Крім повітроочищення та підтримки оптимальної вологості кліматичні комплекси можна використовувати для ароматерапії. У приладі передбачена спеціальна капсула для флакона, звідки ароматична речовина подається в ємність для води та випаровується разом з нею. При використанні ароматизаторів вугільний фільтр не встановлюють, щоб він не видаляв корисні запахи. Благовонні масла використовують не тільки для інгаляцій, присутність у повітрі їх тонкого аромату має профілактичну та тонізуючу дію на організм людини.
- Фреони R32 та R410A: який краще вибрати для вашого кондиціонера?При виборі кондиціонера одним з ключових факторів є тип холодоагенту або фреону, що використовується. Останнім часом фреон R32 став все більш популярним у кондиціонерній індустрії, витісняючи найпоширеніший R410A. У цій статті ми розглянемо переваги фреону R32 у порівнянні з R410A та пояснимо, чому він є найкращим вибором для вашого кондиціонера.Повна версія статті
- У чому різниця між інверторним та неінверторним кондиціонером для користувача?Інверторний та неінверторний кондиціонери розрізняються у способі регулювання потужності роботи компресора та підтримання заданої температури в приміщенні. Основні переваги інверторних кондиціонерів: - більш стабільне та комфортне підтримання температури в приміщенні; - економія енергії та більш ефективне використання ресурсів; - більш тиха робота; - Довговічність та збільшений ресурс роботи.Повна версія статті